مصرف ماهی در بین مردم بسیار رایج است و می توان گفت که بسیار مصرف می شود،اما چیزی که بسیار اهمیت دارد این است که ماهی مصرفی شما تازه است یا کهنه؟با این روش ها شما می توانید در شناخت ماهی تازه و کهنه خبره شوید.

اگر شما هم وارد بازار ماهی شده باشید یا قصد خرید ماهی را از فروشگاه های شهر داشته اید حتما در تشخیص ماهی تازه دچار مشکلاتی شده اید چرا که بعضی از ماهی ها علی رغم ظاهر تازه ی خود ، مانده هستند و شما متوجه این مسئله نمی شوید. اما راه های تشخیص چیست؟

چند مکان وجود دارد که شما می‌توانید ماهی تازه و با کیفیت خریداری کنید. شما می‌توانید ماهی تازه را درست پس از صید آن از فروشگاه اینترنتی صید روز خریداری کنید که در عین سهولت بهترین کیفیت و قیمت را دارا میباشد یا ازیک فروشگاه ماهی یا در بخش ماهی سوپرمارکت خریداری کنید. اینکه ماهی‌های مورد نیاز خود را از کجا تهیه کنید کاملا به انتخاب شما بستگی دارد، اما در تشخیص ماهی تازه و سالم باید نهایت دقت را به کار ببرید.

روش های تشخیص ماهی تازه

1- برای تشخیص ماهی تازه به چشم های ماهی نگاه کنید، ماهی تازه همیشه دارای چشم های براق و روشن است. چشم های ماهی پس از مدتی مات شده و کمی خاکستری رنگ می شود، که نشانه کهنه بودن آن است.

2- یک ماهی را در دست بگیرید و به آن نگاه کنید، دم یک ماهی مانده یا فاسد پایین و شل است. باله های خشک و گوشت خاکستری به جای گوشت قرمز روشن نیز به فاسد بودن ماهی اشاره می کنند.

بهترین روش برای شناخت خرید ماهی تازه و کهنه

3- بدن ماهی تازه فلس های شفافی دارد و براق است. پوست آن باید یک تابش طبیعی فلزی داشته باشد و پولک ها باید به سختی به بدن چسبیده باشند. ماهی مانده کدر و بی رنگ و حال است.

بهترین روش برای شناخت خرید ماهی تازه و کهنه

4- برای تشخیص ماهی تازه آن را بو کنید. ماهی تازه بوی بدی ندارد و در واقع بوی آب دریا را می دهد. گاهی ماهی تازه ممکن است بوی خیار بدهد. ماهی مانده بوی آمونیاک می دهد و هرچه بماند این بو بیشتر می شود.
جالب است بدانید حتی ممکن است ماهی در یخ هم فاسد شود، مگر اینکه شکمش خالی شده باشد. یادتان باشد بوی ماهی مانده با خوابانیدن در سس، ادویه و پختن از بین نمی رود.

بهترین روش برای شناخت خرید ماهی تازه و کهنه

5- اگر ماهی مانده را فشار دهید جای انگشت تان روی آن می ماند، در حالی که گوشت ماهی تازه سفت و محکم است و اگر آن را فشار دهید جای تورفتگی روی گوشت به سرعت به حالت اولیه باز می گردد.

6- راه دیگر برای تشخیص ماهی تازه بررسی آبشش هاست، آنها را باز کنید. رنگ داخل آبشش باید صورتی روشن یا قرمز باشد و حالت مرطوب داشته باشد. آبشش ماهی مانده رنگ پریده و روشن است و حالت آن لزج و یا خشک است.

بهترین روش برای شناخت خرید ماهی تازه و کهنه

نکات مهم در خرید ماهی سالمون

1- هنگام خرید ماهی سالمون، تکه هایی با رده سفید در آنها را انتخاب کنید: اگر تکه های گوشت ماهی کاملا قرمز باشد، احتمالا رنگ شده است.

2- ماهی هایی که نقاط روشن بر روی پوست خود دارند را انتخاب نکنید، زیرا در طول فصل تخم گذاری صید شده اند و گوشت آنها نازک است و چندان خوش طعم نیست.

بهترین روش برای شناخت خرید ماهی تازه و کهنه

منبع :مجله اینترنتی ستاره